آیا می توان ظروف بامبو را در مایکروفر قرار داد؟

یکی از سوالات پرتکرار مشتریان ظروف بامبو در مورد امکان قرار دادن این ظروف در مایکروفر است. به همین دلیل، ما در این مطلب از وبلاگ مدرنینو به این موضوع می‌پردازیم.

ظروف بامبو در مایکروفر؟

خیر! این جواب قطعی این سوال است. ظروف بامبو را نباید در مایکروفر قرار داد. بامبو می‌تواند در مایکروویو بیش از حد حرارت و گرما ببیند و خشک شود که این باعث کاهش طول عمر محصول می‌شود.

تجربه قبلی بدون مشکل!

بسیاری از مشتریان ما می‌گویند که قبلا از ظرف بامبوی خود در مایکروفر استفاده کرده‌اند و هیچگونه مشکلی مشاهده نکرده‌اند. از این گذشته برخی از فروشندگان ظروف بامبو نیز این کار را بلا مانع می‌دانند. واقعیت این است که شاید شما با چند بار استفاده متوجه تفاوتی در کیفیت ظرف نشوید، اما این کار باعث کاهش طول عمر محصول می‌شود. همانطور که گفته شد حرارت زیاد باعث خشک شدن بامبو می‌شود. بنابراین ما واقعا این کار را پیشنهاد نمی‌کنیم.

راه‌حل چیست؟

ظروف بامبو را درون مایکروفر قرار ندهید. به جای آن غذا را در یک ظرف ایمن قرار دهید و بوسیله مایکروفر گرم کنید، سپس آن را به ظرف بامبوی خود منتقل کنید.

آیا حرارت دیدن بامبو مضر است؟

با وجود آنکه قرار دادن ظروف بامبو در مایکروفر توصیه نمی‌شود، بهتر است بدانید که بیشتر ظروف بامبو (با توجه به کیفیت و روش تولید) هنگام قرار گرفتن در معرض گرما باعث آزاد شدن سموم نمی‌شوند و از این نظر کاملا ایمن هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا