چرا محصولات بامبو سازگار با محیط زیست هستند؟

بامبو یک منبع شگفت‌انگیز، طبیعی و تجزیه‌پذیر است. این گیاه قادر به رشد سریع است و به همین دلیل می‌تواند از جنگل‌زدایی آینده جلوگیری کند. جدا از اینکه این گیاه بسیار سریع رشد می‌کند،‌ به عنوان یکی از بهترین مواد برای تولید محصولات پایدار و سازگار با محیط‌زیست نیز شناخته می‌شود. بدون شک محصولات بامبو جایگزینی مطمئن و امن برای محصولات پلاستیکی، شیشه‌ای و دیگر مواد ساخته شده توسط انسان هستند.

حتما شما هم در مورد سازگاری بامبو با محیط‌زیست چیزهایی شنیده‌اید. اما برای اینکه بدانید خصوصیات سبز بامبو و محصولات تولید شده از آن واقعا چه هستند، ادامه این مطلب از وبلاگ مدرنینو را بخوانید.

محصولات دوستدار محیط زیست

جنگل بامبو

این گیاه به راحتی بازسازی می‌شود و به همین دلیل است که تقریبا تمام شرکت‌هایی که محصولات سازگار با محیط زیست تولید می‌کنند از آن به عنوان یکی از مواد اولیه خود استفاده می‌نمایند. محصولات بامبو تا زمانی که مورد پردازش شیمیایی قرار نگرفته‌اند (به این معنی که هیچ ماده شیمیایی مضر به آن اضافه نشده باشد) سازگار با محیط‌زیست هستند. گیاه بامبو به طور طبیعی مقاوم در برابر آفات، ۱۰۰٪ زیست‌فروسا، ضد قارچ و ضد باکتری است و ۳ تا ۵ سال کافیست تا به اندازه بالغ خود برسد.

ویژگی‌های سبز بامبو

محصولات بامبو

چندین ویژگی شگفت‌انگیز در خصوص بامبو وجود دارد که در زیر ذکر شده‌‌اند:

  • به طور طبیعی در برابر آفات مقاوم است، به همین دلیل هیچ نیازی به سموم دفع آفات ندارد.
  • به بازسازی خاک فرسوده کمک می‌کند.
  • ضد باکتری است.
  • ضد قارچ است.
  • به مراتب کمتر از گیاهان مشابه (مانند پنبه) نیاز به آب دارد.
  • ظرف ۳ تا ۵ سال به اندازه بالغ خود می‌رسد.
  • نسبت به گیاهان مشابه ۵ برابر بیشتر کربن دی‌اکسید جذب می‌کند.
  • نسبت به گیاهان مشابه ۳۵٪ بیشتر اکسیژن تولید می‌کند.

این‌ها خصوصیات سبز گیاه بامبو هستند. این ویژگی‌ها باعث شده که افراد حامی محیط‌زیست از محصولات بامبو استفاده نمایند. البته برخی محصولات بامبو مانند پارچه‌های بامبو فرآوری شیمیایی می‌شوند که ما در مورد آنها صحبت نمی‌کنیم.

بازیافت محصولات بامبو

تمام محصولات بامبو به غیر از آنهایی که برای تولید فرآوری شیمیایی می‌شوند (مانند پارچه‌های بامبو) را می‌توان بازیافت کرد. بامبو به طور طبیعی زیست‌فروسا است، بنابراین محصولات بامبو را می‌توان برای استفاده در باغ‌ها و سایر مناطق طبیعی کمپوست کرد.

محصولات بامبو در مدرنینو

بامبو یکی از بهترین مواد سازگار با محیط‌زیست برای تولید محصولات مختلف است. ما در فروشگاه اینترنتی مدرنینو طیف وسیعی از محصولات بامبو را برای مشتریان خود فراهم آورده‌ایم. شما می‌توانید تنوع گسترده‌ای از محصولات بامبو را در تمام دسته‌بندی‌های فروشگاه اینترنتی مدرنینو مشاهده نمایید.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا