آموزش تهیه فوم شیر با فرنچ پرس

تهیه فوم شیر با فرنچ پرس یکی از کاربردهای این دستگاه شگفت‌انگیز است. بسیاری از مشتریان فروشگاه اینترنتی مدرنینو بعد از خرید فرنچ پرس، درخواست انتشار یک مطلب ویژه در خصوص طرز تهیه فوم و یا همان کف شیر را از ما داشته‌اند. از این رو تیم تحریریه مدرنینو این آموزش کاربردی را تقدیم شما می‌کند.

فوم شیر چیست؟

قبل از اینکه به آموزش تهیه فوم شیر با فرنچ پرس بپردازیم، بهتر است توضیح مختصر و مفیدی درباره این فرآیند و کاربرد فوم شیر دهیم. فوم شیر چیست و به چه منظور از آن استفاده می‌شود؟

فوم شیر کفی است که از شیر حاصل می‌شود تا به برخی از انواع قهوه (کاپوچینو، لاته و…) اضافه شود. برای تولید فوم، شیر با استفاده از یک وسیله هوادهی می‌شود. به این ترتیب کف ضخیم و سنگینی ایجاد می‌شود. حباب‌های ریزی که طی این فرآیند تشکیل می‌گردد، باعث سبک شدن بافت شیر و افزایش حجم آن می‌شود. دستگاه‌های برقی و دستی متفاوتی برای ایجاد فوم شیر وجود دارند که یکی از انواع دستی آن فرنچ پرس است.

طرز تهیه فوم شیر با فرنچ پرس

این فرآیند بسیار ساده و آسان است. در واقع می‌توان گفت که استفاده از فرنچ پرس آسان‌ترین و موثرترین راه دستی برای تهیه فوم شیر است. این روش، فوم بسیار خوبی به وجود می‌آورد، آن هم در مدت زمانی بسیار کوتاه و بدون دردسر!

هر آنچه که نیاز دارید:

  • شیر
  • یک وسیله برای حرارت دادن شیر
  • فرنچ پرس

مراحل تهیه فوم شیر با فرنچ پرس

آموزش را مرحله به مرحله پیش می‌بریم.

قدم 1: اندازه‌گیری

اگر یک فرنچ پرس با اندازه استاندارد دارید سه‌چهارم یک ماگ را با شیر سرد پر کنید. اگر یک فرنچ پرس کوچک 350 میلی‌لیتری دارید فقط نصف ماگ را پر کنید.

قدم 2: حرارت دادن شیر

برای گرم کردن شیر می‌توانید ماگ حاوی شیر را ۳۵ الی ۴۵ ثانیه در مایکروفر قرار دهید. همچنین می‌توانید شیر را روی اجاق گاز با حرارت کم قرار دهید و تا زمانی که به دمای ایده‌آل برسد دائما هم بزنید.

قدم 3: انتقال شیر به فرنچ پرس

شیر داغ را با احتیاط داخل فرنچ پرس بریزید و درپوش فرنچ پرس را روی آن قرار دهید.

قدم 4: حرکت اهرم

اهرم فرنچ پرس را به سرعت بالا و پایین بکشید. به این ترتیب ذرات هوا وارد پروتئین‌ها و چربی‌های موجود در شیر می‌شود. این کار را به مدت 10 الی 15 ثانیه و یا تا زمانی که 50 درصد و یا به اندازه قابل قبولی به حجم شیر اضافه شود، ادامه دهید.

قدم 5: استفاده از فوم شیر

درپوش فرنچ پرس را بردارید. سپس فوم شیر را داخل نوشیدنی دلخواه خود بریزید.

توجه: ممکن است چند بار طول بکشد تا شما کشف کنید که دقیقا باید چه مقدار شیر بریزید. اگر بیش از حد فوم شیر تهیه کرده‌اید میزان اضافه را خودتان میل کنید. قطعا با تمرین بیشتر به اندازه دقیق خواهید رسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا